Una escola compromesa amb el trilingüisme

El passat 17 d’octubre vam celebrar la cerimònia d’entrega dels diplomes de Cambridge. Des de fa ja 12 anys, els nostres alumnes segueixen un complet pla formatiu que aposta pel trilingüisme -castellà, català i anglès- i promou i els facilita que es preparin i superin exàmens oficials que van més enllà del propi àmbit escolar.

“Ens movem en un entorn cada cop més competitiu en l’àmbit professional i volem que en el futur, els nostres alumnes puguin certificar, de manera tant educativa com formal, quin és el seu grau de coneixença de l’anglès” explica Mar del Castillo, Subdirectora de l’Escola Valldaura. “És per això que el nostre pla docent inclou hores de dedicació a la preparació d’aquests exàmens i estem molt orgullosos dels resultats obtinguts”.

Comparteix!

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Fundación Ana Mogas

Fundación Ana Mogas

Relacionat

Altres entrades