Servei d’infermeria a l’escola

Un any més la nostra escola disposa de servei d’infermeria els divendres alterns pels alumnes d’ESO i Batxillerat. Ells mateixos poden demanar cita prèvia i parlar amb els infermers del CAP que ens visiten per comentar simptomatologies o bé inquietuds que estiguin vinculades amb la seva salut.
“Creiem que és important disposar d’aquest servei a la nostra escola” explica Ruth López, cap d’estudis de l’ESO. “Es tracta d’un servei que ajuda a difondre la importància de la salut a tots els nivells i la consciència que els nostres alumnes han de prendre vers el seu cos”.El servei es va iniciar amb una xerrada per part dels mateixos infermers, que van passar per totes les aules per a explicar el funcionament i com fer-ne un bon ús.

Comparteix!

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Fundación Ana Mogas

Fundación Ana Mogas

Relacionat

Altres entrades